Kırışıklık giderici bakım ipuçları

Kırışıklıklar, sarkmalarla birlikte ilk akla gelen yaşlanma belirtilerindendir. Kırışıklıkları gidermek için alınabilecek birçok önlem bulunmaktadır. Cilt bakımına dikkat edilmesi hem cilt sorunlarının oluşmasını önlemeye katkıda bulunacaktır hem de sarkma, kırışıklık, yorgun görünüm gibi yaşlanma belirtilerinin oluşmasını önleyecektir.

KIRIŞIKLIKLARI ÖNLEMEK İÇİN NELER YAPILABİLİR

Kırışıklıkların oluşmasını önlemek için alınabilecek birçok önlem bulunmaktadır. Cilt bakımına dikkat edilmesi avantaj sağlayacaktır.

Cildin güneşten korunması yaşlanma belirtilerine karşı avantaj sağlayacaktır. Cildi güneşten korumak için SPF’li ürünler kullanılmaktadır. Güneşin dik açıyla geldiği saatlerde dışarı çıkmamaya özen gösterilmelidir.

Nemlendirici kullanılmalıdır. Cilt ölü hücrelerden arındırmalıdır. Bu durum; cildin yıpranması, erken yaşlanması gibi sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Sigara içilmesi hem cilde hem de sağlığa sayısız zarar vermektedir. Sigara kullanımı erken yaşlanma belirtilerine, kırışıklıklara yol açabilmektedir. Sigaranın bırakılmasının sağlığa ve cilt bakımına birçok katkısı olacaktır.

Sağlıklı beslenme alışkanlıklarının birçok faydası bulunmaktadır. Gerekli besinler tüketilmemesi, beslenme eksikliği cildin yorgun görünmesine yol açmaktadır. Beslenme eksikliği de cildin erken yaşlarda yaşlanmasına yol açabilmektedir.

Çevresel koşullar da cildin yaşlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Özellikle çevresel kirlilik cildin kirlenmesine, çeşitli cilt problemlerine yol açabilmektedir.

STRES ANTI AGING BAKIMI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Stresin hem sağlığa hem de cilt bakımına sayısız zararı bulunmaktadır. Stres cildin nem tutmasını zorlaştırabilmektedir. Stres ile mücadele etmeyi öğrenmek hem anti aging bakım hem de genel sağlık bakımından sayısız faydaya sahiptir.

Cilde zarar verilmesi de yaşlanma belirtilerine yol açabilmektedir. Sivilcelerin kurcalanması, sıkılması da dolaylı olarak cildin yaşlanmasına yol açabilmektedir.

Cilt bakımında en sık yapılan hatalardan biri de makyajın temizlenmemesidir. Makyajın temizlenmemesi cildin nefes almasını, kendini onarmasını engelleyecektir.

CİLT NEDEN YAŞLANIR?

Cildin yaşlanmasına neden olan değiştirilemeyen faktörlerden biri de yer çekimidir. Cilt her zaman yer çekimine maruz kalmaktadır. Yaşın ilerlemesi demek doğal olarak daha uzun süre yer çekimine maruz kalınması anlamına gelmektedir.

Yetersiz uyku hem sağlık hem de cilt problemlerine yol açabilmektedir. Yetersiz uyku cildin kendini onarmasını da güçleştirmektedir. Düzenli uyku alışkanlıklarına sahip olunması kırışıklık, sarkma karşıtı bakıma da katkıda bulunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir