Yaşlanma belirtileri için dermaroller kullanılır mı?

İnsanlar zamanın ilerlemesiyle yaşlanma meydana gelmektedir. İnsanlar hep genç kalmak isterler, bazı insanlar yaşlarını göstermezler bunun nedeni ise kendine vücuduna düzenli ve sağlıklı uygulamalarının yapılmasını sağlamalarıdır. Kilo insanlar için ciddi bir problem halindedir bunun gibi cildimizde oluşan lekeler kırışıklarda oldukça önemlidir insanlar yüzlerine çok önem vermektedirler bu yüzden yüzde oluşan leke akne siyah nokta sarkma kırışıklık oluşması sonucu insanlar kendilerini kötü hissediyor ve özgüvenlerini yitiriyorlar fakat yaşlanma doğal fizyolojik bir durumdu  yaşlanmaya çevresel etkenler olmasa bile bu süreç zamanla oluşmaktadır. Beslenme uyku düzeni güneş ışınları alkol kullanımı hormonlar genetik faktörler stres neden olmaktadır.

CİLDİNİZİ GÜNEŞTEN KORUYARAK YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ ÖNLEYİN

Vücudumuzun en geniş organı cilt olmaktadır cildimiz ile güzelliğimiz ortaya çıkmaktadır vücudun üst tabakasında epidermis adı verilen koruyucu bir tabaka bulunmaktadır bu tabaka vücudun  ısı ve su kaybını kontrol etmektedir kullanılan kremler makyaj ürünler bu tabakayı etkiler alttaki tabakanın temel yapısını oluşturan lifler  asitler zamanla azalır ve liflerde zamanla bozulma olur bunun sonucunda yüzde kırışıklık ve çizgiler meydana gelmektedir bunun için güneş ışınlarına dikkat edilmelidir. Güneş ışınlarından korunmak cildi yaşlanmasını geciktirmektedir bu yüzden güneşten korunma yollarıdır güneş ısınları cildi kurutur deriye zarar vermektedir kanserojen özelliğini de bilmekte fayda vardır.

DERMAROLLER NEDİR?

Dermaroller akne izlerine karşı bakım yapmakta gözaltı kararmaları sıkılaştırılmasın da saç dökülmelerinde birçok sorunu çözmeye yardımcıdır. 3 ila 9 ay arasında sonuç alındığı  gözlenmektedir. yaşlanmanın geçikmesi cildin yapısının korunmasında  dermaroller fayda sağlamaktadır.

Dermarollerin değişik çap ve boyları vardır bunlar dörde ayrılmaktadır .yüzde ve bakım ürünlerinden daha fazla emilim sağlarlar yüzde ve deride gençleşmeye 0.5mm dermaroller iyi gelmektedir yaşlılık önleme kırışıklık azaltma ve güneş lekelerinin giderilmesinde yararlı olmaktadırlar yanık ve izlerin azaltmakta ve geniş ve girintili çıkıntılı derinin giderilmesi gibi sorunların giderilmesinde katkıda bulunmaktadır.

Dermorollerin uygulanmasın da çelik iğneler kullanılıyor fakat ne kadar kaliteli olsa da alerji yapmaktadır  bu nedenle doğal ve kimyasal içermeyen hücre yenileyici bileşenler prepatlar önerilmektedir hem çilde zarar vermez hem doğal ve sorunsuz bakım yapmaktadır

DERMAROLLERİN DEZAVANTAJLARI NEDİR?

Dermarollerin kullanımında çeşitli riskler de bulunmaktadır. Dermarollerin paylaşılması önerilmemektedir. Bireyler kendi cihazlarını başka kişilerle paylaşırsa enfeksiyonlar bulaşabilmektedir.

Dermarollerin kullanıldığı alanda aktif ya da pustular akne varsa akne şikayeti varsa bu sorunlar daha da yayılacaktır.

Dermaroller cihazlarının doğru kullanılması son derece önemlidir. Kullanımda yapılacak hatalar birçok soruna yol açabilmektedir.

Dermarollerin hassas ciltlere uygulanması ise çeşitli sorunlara yol açabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir