Yüzdeki kırışıklıklar için krem

En sık karşılaşılan cilt problemlerinden biri de sarkmalar ve kırışıklıklardır. Yaşlanma belirtileri birçok nedene bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Yaşın ilerlemesi, çevresel faktörler, güneşin zararlı ışınları,  sağlığa zararlı alışkanlıklar ciltte ve yüzde kırışıklıklar oluşturabilmektedir. Bu nedenle sıklıkla “Yüzdeki kırışıklıklar için krem” araştırılabilmektedir.

YÜZDEKİ KIRIŞIKLIKLAR NEDEN OLUŞUR?

Yazımızın başlangıç bölümünde de belirttiğimiz gibi kırışıklıkların ve sarkmaların birçok nedeni olabilir. Eğer yaşlanma belirtileri ile çok genç yaşlarda karşılaşılıyorsa cilt bakımına dair bir takım hatalı uygulamalar yapılmış olabilir. Bunun yanı sıra genetik faktörler de ciltteki yaşlanma belirtilerinin ne zaman meydana geleceğinde belirleyici olabilmektedir. Bireye düşen görev ise değiştirebileceği unsurlar üzerine yoğunlaşmaktır.

CİLT BAKIMINA DİKKAT EDİLMELİ

Örneğin var ise sağlığa zararlı alışkanlıklar bırakılabilir ve bu konuda yardım alınabilir. Bunun yanı sıra cilt bakımına, genel sağlığa, uyku ve beslenme düzenine dikkat edilmesi de yaşlanma karşıtı bakıma katkıda bulunacaktır.

Sıklıkla ihmal edilen önemli bir konu da su tüketimidir. Birçok birey farkında olmasa da yetersiz su tüketmektedir. Yetersiz su tüketimi de cildin yorgun görünmesine yol açabilmektedir.

Özellikle erken yaşlanma belirtilerinin öncelikli nedenleri arasında güneşin zararlı ışınları yer almaktadır. Cilt güneşin zararlı ışınlarından korunmadığı takdirde sarkma, kırışıklık gibi şikayetler oluşacaktır. Bunun yanı sıra güneşin zararlı ışınları güneş lekeleri, cilt tonu eşitsizlikleri gibi şikayetlere yol açacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise hatalı cilt bakım alışkanlıklarıdır. En sık yapılan cilt bakım alışkanlıkları arasında makyaj ile uyunması gelmektedir. Bu durumda cilt kendini yenilemeye olanak bulamamakta, gözenekler tıkanmaktadır. Sivilce, akne, siyah nokta, gözenek gibi birçok soruna zemin hazırlanmış olacaktır. Bu sorunlar sivilce kremleri ile giderilse de giderilen cilt sorunları dahi cilde zarar verebilecektir.

YÜZDEKİ KIRIŞIKLIKLAR İÇİN KREM SEÇİMİ

Yüzdeki kırışıklıklar için krem seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle cilt tipine uygun ürün seçilmelidir. Herhangi cilt bakım ürününden verim alabilmek için cilt tipine uygun ürün seçilmelidir. Anti aging ürünlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise yaştır. Mutlaka yaşa uygun ürünler tercih edilmelidir. Yaşa ve cilt tipine uygun hücre yenileyici prepatlar içeren kremler seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir